Jak przekształcić dowolne elementy w grupę w edytorze Gutenberg

Zalety korzystania w bloku grupa opisywaliśmy w tym wpisie. Oto jak wygląda przekształcenie dowolnego elementu w edytorze Gutenberg w grupę.

Grupa w edytorze Gutenberg

Blok grupa jest najbardziej lubianym przez nas blokiem. Korzystając z niego mamy możliwość

 • zbierania wielu elementów w jednym bloku
 • wprowadzania ustawień dla wszystkich za pomocą zaledwie jednego kliknięcia
 • pewność właściwej konfiguracji elementów na ekranach o różnej rozdzielczości

To ogromna oszczędność czasu i ułatwienie pracy. Oprócz tego tworzenie grupy z dowolnych elementów jest bardzo łatwe, co wyjaśniamy poniżej.

Jak stworzyć grupę z różnych elementów na stronie?

Jeśli korzystasz z edytora Gutenberg pewnie wiesz, jak przyjemna i intuicyjna jest budowanie treści z bloków. W naszym motywie korzystamy z potęgi tego uwielbianego przez nas edytora nie tylko do edycji wpisów, ale także podstron witryny. Wiemy, że zwłaszcza na podstronach powstaje wiele różnorodnych elementów, które mają budować zaangażowanie i przyciągać wzrok.

Niezależnie czy chodzi o obrazek, nagłówek czy tekst – wszystkie te elementy możesz dowolnie łączyć i zbierać w grupy. Oto jak to zrobić:

 • zaznacz bloki, które chcesz zebrać w grupę
 • otwórz okienko w lewym górnym rogu i kliknij „Przekształć w: grupa

Jeśli korzystasz z edytora Gutenberg – bardzo polecamy stosowanie bloku grupa! O innych naszych Gutenbergowych trikach możesz poczytać tutaj.

Jak rozgrupować elementy?

W nawiązaniu do pytania, które w komentarzu zamieściła Jola, odpowiemy też co zrobić kiedy chcesz zmienić układ już usunąć jeden element z grupy.

Aby tego dokonać kliknij w pasek bloku grupa, rozwiń menu klikając trzy kropki, zaznacz opcję „rozgrupuj”. Dzięki temu możesz ułożyć grupę na nowo, zawęzić obszar lub poszerzyć go o dodatkowy element.

Masz jakieś pytania? Jest coś w czym możemy pomóc? Zostaw swój komentarz poniżej 🙂

Komentarze: 3 - dołącz do dyskusji

 1. Cześć,
  a jak można rozgrupować blok? Utworzyłam grupę złożoną z czterech różnych bloków a chciałabym żeby były trzy – nie wiem jak usunąć ten jeden 🙁

  1. Cześć Jola!

   Kiedy wejdziesz w pasek bloku grupa i rozwiniesz menu (to pod trzema kropeczkami) masz tam opcję „rozgrupuj”. Wtedy grupa się rozdzieli, a Ty będziesz mogła zlożyć ją z powrotem z tych elementów, które chcesz 🙂 Daj koniecznie znać czy pomogłam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *