Odstępy pomiędzy elementami w edytorze Gutenberg w WordPress

W edytorze WordPress istnieje bardzo prosty sposób na dowolne ustawienie pionowych odstępów pomiędzy blokami, czyli elementami budującymi daną stronę.

Wystarczy, że w trakcie tworzenia treści w edytorze WordPress wybierzesz ikonkę plusa, z pomocą której dodajesz akapity, zdjęcia i wszystkie inne elementy treści.

Pionowy odstęp - blok Gutenberg w WordPress

W polu wyszukiwania wpisz „odstęp”. Zobaczysz blok o dokładnie takiej samej nazwie. Jeżeli masz zainstalowany nasz motyw Neura.pro, będziesz mógł wybrać również nieco rozbudowaną wersję bloku o nazwie Odstęp.pro – przygotowaliśmy go z myślą o tych użytkownikach, którzy potrzebują ustawić różne pionowe odstępy pomiędzy elementami strony w zależności od urządzenia (komputer, tablet, telefon).

Jak działa ten blok?

Działa bardzo prosto 🙂 Po wstawieniu bloku „Odstęp” do treści możesz nakierować kursor w pobliże niebieskiej kropki (ilustracja poniżej) i przeciągnąć ją w górę i w dół w taki sam sposób, jak przesuwasz pliki po pulpicie swojego komputera. W ten sposób dopasujesz rozmiar odstępu pomiędzy elementami.

Odstęp blok gutenberg WordPress

Jeżeli musisz działać bardziej precyzyjnie, z dokładnością do pojedynczego piksela, z pomocą przyjdzie panel ustawień bloku dostępny po prawej stronie ekranu. W nim możliwe będzie podanie dokładnej wysokości odstępu. W naszym bloku Odstęp.pro możliwe jest podanie osobnych rozmiarów odstępu dla różnych typów urządzeń.

wordpress gutenberg margines odstęp

To bardzo proste, prawda? Jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, albo pytania – zapraszamy do komentarzy pod artykułem. 🙂

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *