Jak wstawić mapę Google na stronie kontaktowej w WordPress

Jeśli prowadzisz stacjonarny biznes i musisz być w kontakcie ze swoimi klientami czy dostawcami, lokalizacja jest niezbędna, aby ułatwić zlokalizowanie siedziby Twojej fimy. Zastanawiasz się jak ustawić wskazówki dojazdu w zakładce kontakt? Oto błyskawiczna instrukcja dzięki której samodzielnie, w prosty sposób dodasz na swojej stronie internetowej mapę Google ze wskazówkami dojazdu.

mapa google wordpress jak dodać

Gutenberg Map Block for Google Maps

Edytor Gutenberg to prawdziwa rewolucja w WordPress. Dzięki niemu edycja stron stała się bardzo prosta i intuicyjna. Właśnie dlatego to na nim skupiamy się w stworzonym przez nas motywie Neura.pro. Ciągły rozwój edytora i dodatkowe funkcjonalności dodawane przez społeczność tworzą wręcz nieograniczone możliwości edytora. Czasem wręcz sami jesteśmy tym zaskoczeni. Właśnie takim zaskoczeniem była wtyczka Gutenberg Map Block for Google Maps, która pozwoliła na błyskawiczne wstawienie mapki z wskazówkami dojazdu na stronie naszego klienta korzystającego z motywu Neura.pro.

Wskazówki dojazdu w zakładce kontakt (mapa)

Aby ustawić wskazówki dojazdu w zakładce kontakt wystarczy wykonać kilka poniższych kroków:

  • przejść do panelu administratora, wybrać Wtyczki > Dodaj Nową
  • w polu wyszukiwania wpisać „Gutenberg Map Block for Google Maps”
  • zainstaluj i aktywuj wtyczkę
  • teraz należy przejść do strony, na której chcesz, aby umieszczony był blok z mapą i kliknąć „+”, aby dodać nowy element (wśród dostępnych bloków pojawi się nowy: mapa)
  • w menu po prawej stronie wpisz adres swojej firmy, a wygląd automatycznie dostosuje się do wskazówek

Blok Gutenberg’a z mapą

Tak jak pisaliśmy wcześniej. Edytor Gutenberg ciągle nas zaskakuje! Już nie wyobrażamy sobie budowania stron bez niego. Jeśli masz podobne uczucia, jesteśmy pewni, że nasz motyw Neura.pro BARDZO przypadnie Ci do gustu 😉

Jest w nim wszystko czego potrzeba do stworzenia strony firmowej, profesjonalnego bloga czy angażującego landing page. Ale co najważniejsze: ilość dostępnych opcji i wprowadzanie ustawień nie przytłacza. Do tego ciągle dokładamy nowe możliwości, korzystając z rozwoju samego edytora 🙂

Czy Ciebie Gutenberg też czymś miłym ostatnio zaskoczył? Napisz nam o tym w komentarzu!

Dodaj pierwszy komentarz i rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *